Jau antrus metus iš eilės kartu su Lazdijų socialinių paslaugų centru ir socialine įdarbinimo agentūra "SOPA" prisidedame prie DUOday iniciatyvos. DUOday skatina ne tik asmenis su negalia išbandyti įprastas darbuotojų užduotis, tačiau ir įstaigoms bei organizacijoms suteikia galimybę geriau suprasti negalią turinčių asmenų profesinius gebėjimus ir talentus. Tai vienos dienos iniciatyva, kurianti nevienadienius pokyčius! DUO lotynų kalboje reiškia DU. Šiandien Lazdijų turizmo informaciniame centre Janaslavo k. 10, Lazdijų r. su mumis dieną praleido Darius Jankauskas. Jis čia susipažino su pagrindine Lazdijų TIC veikla, leidiniais, atliko paskirtas užduotis. Taip pat paruošė tekstą skirtą Rudaminos piliakalniui ir karaliui Mindaugui, jį paskaityti galite čia:
Tradiciškai priimta, Mindaugo karūnavimo diena laikoma Liepos 6 d., tai iš esmės laikomas ir Lietuvos valstybės gimtadienis. Lietuvos istorijoje labai dažnai diskutuojama, apie Lietuvos karaliaus Mindaugo asmenybę, jo kaip valdovo nuopelnus Lietuvos valstybei. Daugybė diskusijų rengiama jo karūnavimo vietos ir tikslios datos klausimais. Kur buvo jo sostinė, kurioje vietoje jis buvo karūnuotas, kurioje pilyje gyveno, kokia asmenybė jis iš tiesų buvo ir t.t.
Dalis istorikų mano, kad Lietuvos karalius Mindaugas pasaulį išvydo Lietuvos ir Sūduvos kunigaikščio Ringaudo pilyje Rudaminoje (šiandienos Lazdijų r. sav., teritorijoje. Paskutiniai įrašai apie pilies statybas randama 1240 m. įrašuose ir ji buvo vadinama Mindaugo tėvo Ringaudo vardu, kurią kryžiuočių ordinas susprogdino 1381 m., pasitelkę parako bombas. Kadangi pilis vadinta Lietuvos ir Sūduvos, valdovo Ringaudo vardu, o naujai pastatyta pilis pastatyta 1240 m. tai natūraliai kyla klausimas, kad čia pilis galėjo stovėti ir Mindaugo tėvui esant gyvam ir gal būt iš čia Ringaudas galėjo valdyti Lietuvą ir Sūduvą (1214-1219) m. Po tėvo mirties Lietuvą padalinus Dausprungui, kuris valdė šiaurinę Lietuvą (1219-1236) m., Mindaugui liko pietinė Lietuva ir Sūduva, o nuo 1230 m. tapo ir Naugarduko kunigaikščiu. Kadangi Mindaugas (1219-1236) m. valdė Pietų Lietuvos, Sūduvos ir Naugarduko žemę ir rezidavo Rudaminos pilyje tai galėjo nulemti tai, jog po brolio Dausprungo mirties 1236 m. suvienijus abi Lietuvos žemes, Mindaugas (1251) m. nusprendė būtent Rudaminoje pastatytoje Ringaudo pilyje karūnuotis visos Lietuvos karaliumi.
Šiandien Rudaminos piliakalnis atlieka rekreacinį traukos centro vaidmenį. Anksčiau čia stovėjusios Ringaudo vardu pavadintos Rudaminos pilies nebeliko, liko tik piliakalnis, kurio aukštis 198 m. plotis 60 m o ilgis 83 m.
Dėkojame Dariui už praleistą laiką kartu su mumis!
Atsiliepimai